Dodano: 2024-02-19, PARAFIALNE PIELGRZYMKA DO GRECJI

PROGRAM  PIELGRZYMKI  „ŚLADAMI ŚW. PAWŁA” DO  GRECJI

w terminie 18 – 25 września 2024  r

DZIEŃ  I

Spotkanie na lotnisku Poznań Ławica o godz. 3:30. Odprawa i przelot do Salonik . Zwiedzanie miasta: Biała Wieża – uważana za symbol miasta, pomnik Aleksandra Wielkiego, Łuk Galeriusza, nawiedzenie bazyliki św. Demetriusza – największego tego typu  kościoła w Grecji. Msza Św. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ II

Śniadanie. Przejazd do Filippi – dziś ruiny rzymskiego miasta – stąd św. Paweł rozpoczął swoją działalność misyjną. Postój nad rzeką Angista nazywaną  też małym Jordanem, w miejscu gdzie wg tradycji św. Paweł udzielił pierwszego w Europie chrztu. Msza Św.  Kavala (dawne Neapolis) – miasto portowe, to tutaj św. Paweł postawił swe pierwsze kroki na kontynencie europejskim, Bazylika św. Mikołaja. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ III

Śniadanie. Przejazd do Verii - starożytnej Berei, gdzie św. Paweł ukrył się przed Żydami z Tesalonik, Msza Św. przy ołtarzu na świeżym powietrzu. Zwiedzanie bizantyjskich klasztorów (słynne Meteory z XIV w) Zobaczymy dwa z sześciu czynnych „wiszących klasztorów”. Wizyta w pracowni tradycyjnego wyrobu ikon gdzie poznać będzie można proces ich powstawania. Msza św., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ IV

Po śniadaniu przejazd na wybrzeże attyckie. Msza św.

Po drodze postój w Termopilach przy pomniku legendarnego króla Leonidasa.  Czas wolny nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ V

Śniadanie. Wyjazd do starożytnej Argolidy. Postój nad Kanałem Korynckim. Przejazd do Myken, kolebki jednej z najstarszych cywilizacji, ze wspaniałą „Bramą Lwów” i legendarnym grobowcem Agamemnona. Zwiedzanie Starozytnego Koryntu,  bema św Pawła,  świątynia Apollina, muzeum archeologiczne. Wizyta w  Nafplionie – urokliwym nadmorskim miasteczku, pierwszej stolicy niepodległej Grecji, gdzie znajduje się przepięknie położona twierdza wenecka. Msza św., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VI

Po śniadaniu, przejazd do Pireusu, rejs na wyspy sarońskie Hydra, Poros, Egina - niezwykle malownicze i ważne historycznie, jako pierwsze odzyskały niepodległość w powstaniu narodowowyzwoleńczym na początku XIXw. Nawiedzenie Bazyliki Zaśnięcia NMP.  Msza św. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ VII

Po śniadaniu przejazd do Aten. Zwiedzanie Aten: Akropol z ruinami Propylejów, Partenonu, Erechtejonu, Areopagu - słynnego wzgórza trybunału sądowego i Rady Starszych, gdzie Paweł wygłosił swoją słynną mowę, Parlament grecki,  Stadion Panatenajski,  Tryptyk Atenski. Czas wolny na Place – usytuowanej u stóp Akropolu najstarszej i najbardziej urokliwej dzielnicy Aten z mnóstwem gwarnych, kolorowych i ukwieconych tawern. Msza św., obiadokolacja i nocleg.

DZIEŃ VIII

Śniadanie. Msza św. Czas wolny na plażowanie i spacery. Przejazd na lotnisko. Przelot z Aten do Wrocławia. Przejazd do Rokietnicy i zakończenie pielgrzymki w późnych  godzinach wieczornych.

PROGRAM RAMOWY – KOLEJNOŚĆ ZWIEDZANIA MOŻE ULEC ZMIANIE

CENA PIELGRZYMKI: 1800 zł + 590 €

Cena w Euro uzależniona jest od wielkości grupy: >45 os.590€, 40-44 os.620€, 35-39os.650€,                 30-34os. 690€

Cena zawiera: przelot samolotem z 1 małym bagażem podręcznym 40 x 20 x 25 cm, opłaty lotniskowe; komfortowy autokar na całej trasie pielgrzymki; noclegi w hotelach 4* (pokoje 2 osobowe); wyżywienie wypisane w programie; opiekę pilota, ubezpieczenie: KL i NNW do wysokości  30 000 €.

Cena nie zawiera:dodatkowego bagażu kabinowego (55x40x23cm i 10 kg 270zł) bądź bagażu rejestrowanego (20 kg 390 zł), dobrowolnego ubezpieczenia od kosztów rezygnacji z wyjazdu                  (3,5% wartości wyjazdu); biletów wstępu, miejscowych przewodników oraz lokalnych opłat,  na co przeznaczyć należy dodatkowo 180€, dopłaty do pokoju jednoosobowego (240€), napojów do obiadokolacji, wydatków osobistych

„Człowiek tęskni za spotkaniem z Bogiem, a pielgrzymki kierują jego myśl ku przystani,

do której może zawinąć na szlaku swoich religijnych poszukiwań”   św. Jan Paweł II

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE w środę 28. 02. godz. 20:00 w salce parafialnej. Przy zapisie wpłata 1800 PLN oraz dane z dowodu osobistego