Dodano: 2022-08-19, INFORMACJE DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA

I. KANDYDACI KTÓRZY UKOŃCZYLI KLASĘ 8

Warunkiem przystąpienia do bierzmowania jest ukończenie przygotowania i zaliczenie przygotowania w klasie 8. Zaliczenie następuje po dostarczeniu uzupełnionego indeksu oraz fragmentów Ewangelii z klasy 8 wklejonych do zeszytu od religii.

Razem z indeksem przynosimy do Biura Parafialnego (wtorek, środa, piątek) w terminie 22.08. do 16. 09:

1. wybrane imię – opis życia świętego patrona oraz w kilku zdaniach argumentację, dlaczego ten święty patron

2. imię i nazwisko świadka (świadek musi być po bierzmowaniu i móc przystępować do Komunii św.)

3. Osoby, które nie były ochrzczone w naszej parafii świadectwo chrztu lub pamiątkę chrztu na której jest numer księgi chrztu (większość osób które szły do komunii w naszej parafii posiadam taki numer ale niestety nie we wszystkich przypadkach)

4. Potwierdzenie od katechety ze szkoły średniej, o uczestnictwie w lekcjach religii w roku szkolnym 2022/2023 (od 20. 09 – 10. 10)

- PRÓBA DLA BIERZMOWANYCH ORAZ ŚWIADKÓW W PIĄTEK 14. 10. 2022 GODZ. 20:00 (Próba jest obowiązkowa dla kandydatów do bierzmowania. Świadków zapraszam również jeśli to możliwe.

- SPOWIEDŹ ŚWIĘTA DLA KANDYDATÓW DO BIERZMOWANIA ORAZ ŚWIADKÓW – wtorek 18.10 i środa 19.10 od godz. 17:00  18:00

- MSZA ŚWIĘTA Z UDZIELENIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA – CZWARTEK 20. 10. 2022 GODZ. 19:00 (ZBIÓRKA W KOŚCIELE GODZ. 18:30)

UWAGA! Istnieje możliwość zaliczenia akcji parafialnej: 18. 09. (niedziela) zbiórka przed kościołem na leczenie naszego małego parafianina Filipka. Zgłoszenia u ks. proboszcza  do 11. 09

II. KANDYDACI, KTÓRZY UKOŃCZYLI KLASĘ 7

Zaliczenie pierwszego roku przygotowania następuje przez zgłoszenie się z uzupełnionym indeksem oraz fragmentami Ewangelii do Biura Parafialnego w poniedziałki lub czwartki od 5 – 23. 09.

Od 4 września powraca obowiązek zbiwerania fragmentów Ewangelii. Przypominamy, że osoby, które często są w innych parafiach w Biurze Parafialnym odbierają indeks do podpisów udziału w niedzielnych Mszach św.